Кадіївський педагогічний коледж



25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок Акція «Біла стрічка»

З 25 листопада до 10 грудня 2023 року у ВСП «Кадіївський педагогічний фаховий коледж ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» розпочалася щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини.

25 листопада в коледжі кураторами навчальних груп для здобувачів освіти було проведено роз’яснювальні бесіди та вільне спілкування з проблеми насильства щодо жінок і дівчат. Здобувачі освіти мали змогу ознайомитися з інформаційними повідомленнями стосовно Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок оголосила Генеральна Асамблея ООН у 1999 році. Дата 25 листопада вибрана не випадково. Саме цього дня, восени 1960-го року під час політичних протестів у Домініканській Республіці були жорстоко вбиті три сестри Мірабал, що були активними учасниками супротиву. Показова кривава страта сестер збереглася в народній пам’яті надовго та мала світовий резонанс. У 1981 році активістки жіночих рухів вирішили вибрати дату їх загибелі, як день протесту проти насильства щодо жінок.

Організаціями багатьох країн у всьому світі визначено, що жінки зазнають фізичного, психологічного, економічного, сексуального насильства. Найчастіше, боротьба з цим – це рух колу. Після умовного «примирення» з кривдником, він у більшості випадках повертається до насильства знову. І не кожна жінка здатна розірвати це коло. Про проблему насильства не треба мовчати!

Дуже важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі, потерпають і українські жінки. 15 листопада 2001 року в Україні був прийнятий Закон «Про попередження насильства в сім’ї». 7 листопада 2011 року від імені України була підписана Конвенція Ради Європи про попередження та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством.

Насильство, що носить гендерний характер, має свої особливості як на етапі профілактики, так і під час опрацювання наслідків. Побої від статевого партнера, сексуальні домагання дома та на роботі вчиняється щодо жінок саме тому, що вони жінки. Жертвам варто звертатися за допомогою до поліції та інших компетентних органів. Кривдник має бути покараний.

Символом проти всіх форм насильства над жінками стала біла стрічка. Вона символізує намір ніколи не чинити, не сприяти чи не залишатися байдужими до насильства проти жінок та викорінити це ганебне і небезпечне явище.

Інформаційна довідка – «Біла стрічка»

У Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, чоловіки одягають на себе білу стрічку. Історія цього символу орошена кров’ю. Запеклий ненависник фемінізму на ім’я Марк Лепін приніс до Політехнічної школи Монреаля, у якій навчалося багато дівчат, вогнепальну зброю та жахливо вбив 14 жінок.

Подія стала найкривавішою в історії Канади та стала причиною виникнення руху серед чоловіків під назвою «Кампанія білої стрічки». Сьогодні цей рух поширений серед чоловіків в багатьох країнах світу.

Біла Стрічка з’явилася в Україні в 2014 році після подій Революції Гідності на Майдані. Громадська організація «Біла Стрічка Україна» змогла значно активізувати свою діяльність з грудня 2017 року – з моменту прийняття нового Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

25 листопада здобувачі освіти нашого педагогічного фахового коледжу долучилися до акції «Біла стрічка». Мета акції – привернення уваги до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з жінками та дівчатами, протидії торгівлі та захисту прав жінок. У цей день молодь коледжу пропонувала хлопчикам, чоловікам приколоти до одягу білу стрічку, як символ підтримки у прагненні викорінити насильство щодо жінок і дівчат.


















© ВСП «Кадіївський педагогічний фаховий коледж Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», 2016