28 квітня -Всесвітній День охорони праці
За рішенням Міжнародної організації праці (МОП) 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. Вперше під такою назвою його відзначали у 2003 році, але ідея започаткувати такий особливий день з’явилася після того, як у 1989 році американські та канадські робітники та профспілки провели День вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі.
У міжнародний день охорони праці в Україні також відзначають День охорони праці (указ Президента України № 685/2006, виданий 18.08.2006). День охорони праці в Україні запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.
В умовах війни цей день набуває особливого значення. Проблеми тіньової економіки, незадекларованої праці, виробничого травматизму завдають великої шкоди обороноздатності країни та економіці. У той час, як країна втрачає найкращих, неприпустимо допускати смертельних випадків на виробництві. Важливо підвищити увагу працівників і керівництва підприємства до питань безпеки й гігієни праці, постійно вдосконалювати систему управління охороною праці та впроваджувати найефективніші практики, щоб забезпечити безпеку на виробництві.
Щороку МОП визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. У 2025 році девізом обрано: «Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль ШІ та цифровізації на роботі» (Revolutionizing health and safety: the role of AI and digitalization at work).Ця тема висвітлює вплив новітніх технологій на безпеку та гігієну праці, зокрема: автоматизацію завдань, аналіз великих даних, використання інтелектуальних цифрових систем та управління працівниками за допомогою штучного інтелекту. Окрім того, розглядатимуться нові форми зайнятості, такі як робота на цифрових платформах, а також віддалена, гібридна та дистанційна робота.
22 квітня у форматі онлайн з метою підвищення рівня знань з питань охорони праці, попередження виробничого травматизму, практичної реалізації взаємодії з державними установами та з нагоди Дня охорони праці викладачі Кадіївського педагогічного фахового коледжу взяли участь у спільному онлайн-заході круглому столі. Захід проходив за участю посадових осіб Головного управління Пенсійного Фонду України в Луганській області, Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці, управлінь та відділів освіти, закладів освіти Луганської області.
Під час проведення круглого столу були розглянуті питання функціонування системи управління охороною праці в закладах освіти, забезпечення захисту працівників у воєнний час, порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, психосоціальна підтримка на робочому місці.
До Дня охорони праці зі здобувачами освіти випускних груп, спеціальностей 012 Дошкільна освіта та 231 Соціальна робота було організовано і проведено онлайн-вікторину «Безпека у фокусі».
З метою формування у дітей знань з електро- та пожежної безпеки здобувачами освіти групи 201 спеціальності 012 Дошкільна освіта на базах практики у закладах дошкільної освіти було проведено низку занять. Подібні заходи допомагають сформувати у дітей уявлення, як правильно реагувати у разі виникнення пожежі або електричного замикання.
Постійно проводиться ознайомлення працівників і здобувачів освіти навчального закладу з новими інформаційними матеріалами про безпеку та здоров’я, які публікуються на офіційних сторінках веб-сайтів Держпраці та Навчально-методичного центру цивільного захисту і безпеки життєдіяльності, які розміщено на Google-диску коледжу «Охорона праці, безпека життєдіяльності» за посиланням drive.google.com/drive/folders/..
Належне дотримання правил безпеки збереже ваше життя і здоров’я.

