Кадіївський педагогічний коледж



28 квітня -Всесвітній День охорони праці

Міжнародна організація праці (МОП) одна з найстаріших міжнародних, міжурядових організацій. Своїми першочерговими завданнями МОП визначає: підтримку демократії і соціального діалогу, боротьбу з бідністю і безробіттям, заборону дитячої праці.

За рішенням організації 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. Вперше під такою назвою його відзначали у 2003 році. Але ідея започаткувати такий особливий день з’явилася після того, як у 1989 році американські та канадські робітники та профспілки провели День вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі.

У міжнародний день охорони праці в Україні також відзначають День охорони праці (указ Президента України № 685/2006, виданий 18.08.2006). День охорони праці в Україні запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.

В умовах війни цей день набуває особливого значення. У той час, як країна втрачає найкращих, неприпустимо допускати смертельних випадків на виробництві. Важливо підвищити увагу працівників і керівництва підприємства до питань безпеки й гігієни праці, постійно вдосконалювати систему управління охороною праці та впроваджувати найефективніші практики, щоб забезпечити безпеку на виробництві.

Щороку МОП визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. Девіз Дня охорони праці в 2024 році: «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці».

Зміна погодних умов значно впливає на сферу праці, особливо на безпеку та здоров’я працівників. Приклади професійних ризиків, які посилюються зі зміною клімату, включають тепловий стрес, ультрафіолетове випромінювання, забруднення повітря, великі промислові аварії, екстремальні погодні явища, і підвищений вплив хімічних речовин. Для запобігання нещасним випадкам на виробництві існують цілі інженерні системи з техніки безпеки. З урахуванням специфіки того чи іншого робочого процесу розробляються відповідні інструкції, приписи, правила з техніки безпеки, проводиться періодичний інструктаж працівників.

В рамках Тижня охорони праці у Кадіївському педагогічному фаховому коледжі, з нагоди Всесвітнього дня охорони праці, було проведено низку заходів.

25 квітня круглий стіл «Стан охорони праці в закладах освіти, реформування законодавства у сфері безпеки та охорони праці. Організація та проведення освітнього процесу в умовах війни».

У науково-практичному заході прийняли участь здобувачі освіти випускних груп, спеціальностей 012 Дошкільна освіта та 231 Соціальна робота. Під час проведення круглого столу обговорювалися питання безпечних умов праці і життєдіяльності учасників освітнього процесу в умовах війни, підтримки та відновлення їх фізичного і психологічного здоров’я, а також наслідки застосування сучасних засобів ураження.

У підсумку проведення заходу було наголошено, що освітній процес має продовжуватися і у таких складних умовах, але з дотриманням вимог безпекової ситуації. Одним з головних пріоритетів у воєнний період є захист учасників освітнього процесу та працівників закладу освіти. З цього питання Кадіївський педагогічний фаховий коледж постійно співпрацює з Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Луганської області, який надає нам інформаційно-методичну підпримку.

26 квітня викладачі, співробітники та здобувачі коледжу приєдналися до Всеукраїнського флешмобу «Правила безпеки від фахівців», який проходив з 11-00 до 12.30 у ZOOM та Facebook.

Студенти I-III курсів прийняли участь у Всеукраїнській онлайн-вікторині « Безпека у фокусі».

Оновлену інформацію з безпеки життєдіяльності та охорони праці розміщено на Google-диску коледжу у текі « Охорона праці та безпека життєдіяльності».













© ВСП «Кадіївський педагогічний фаховий коледж Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», 2016