10-та річниця Саміту миру HWPL в Україні: освіта миру в умовах війни Саміти миру пройдуть у 122 країнах до кінця вересня, відзначаючи десятиліття всесвітнього руху за мир
ПРЕС-РЕЛІЗ
23 вересня 2024 року викладачі та здобувачі освіти нашого коледжу долучились до участі у 10-й річниці Саміту миру HWPL, яка пройшла у форматі онлайн-конференції, сфокусованої на темі освіти миру HWPL в Україні в стані війни. Захід в Україні став частиною глобальної ініціативи: з 18 по 30 вересня регіональні саміти миру HWPL проходять у 122 країнах світу з метою відзначення десятиліття всесвітнього руху за мир і пошуку майбутніх стратегій для побудови сталого і справедливого миру у світі.
Саміт був організований глобальною філією 01 міжнародної організації «Небесна культура, мир у всьому світі та відновлення світла» (HWPL), зареєстрованої при ЕКОСОР ООН, разом з 35 українськими партнерами заходу, такими як департаменти освіти областей та міст, громадські організації, університети та школи. Українська онлайн-конференція зібрала близько 200 представників сфери освіти, державних структур, юридичних кіл та громадських організацій.
Валентин Арендарчук, директор Департаменту освіти Житомирської міської ради розповів про співпрацю департаменту з HWPL у проєкті освіти миру та зазначив: «Щиро сподіваюся, що після омріяної перемоги України над ворогом настане мир і нам вдасться реалізувати ще багато нових ініціатив».
Ганна Крисюк, засновниця міжнародного глянцю Business Woman та Business Woman Club, голова Міжнародного штабу допомоги українцям зазначила про «заходи HWPL, які вони проводять на тему миру на тему консолідації підтримки України в цей непростий час війни, геноциду українського народу» та поділилася досвідом висвітлення теми миру, освітніх програм та екологічних акцій на сторінках глянцю.
Під час конференції був представлений звіт про підтримку організації HWPL Україні під час повномасштабної війни: інформаційно у міжнародних заявах та конференціях, гуманітарна допомога, допомога біженцям та у сфері освіти. Зокрема серед ключових ініціатив HWPL були представлені результати та плани міжнародного проєкту «Освіта миру», в рамках якого сьогодні проводяться уроки миру в 90 країнах світу.
HWPL співпрацює у галузі освіти в Україні з 2020 року, надаючи безкоштовно підручник і відеолекції для проведення уроків миру та тренінги для викладачів. Загалом в Україні меморандуми були підписані з 6 департаментами освіти міст та областей, 3 університетами, 23 школами та двома громадськими організаціями. Під час війни за 2022-23 та 2023-24 навчальні роки понад 2200 здобувачів освіти пройшли курс навчання миру з різних областей та міст України.
«У сучасних умовах України ці уроки миру є неймовірно актуальними. Ми живемо в час, коли наші діти мають не лише протистояти агресії, а й будувати мир у своєму оточенні. Ми працюємо над запуском курсу підготовки вчителів на платформі Moodle, що дозволить забезпечити більше педагогів методологіями викладання уроків миру. Ми працюватимемо над тим, щоб Міністерство освіти і науки України розглянуло можливість інтеграції цієї програми на державному рівні, оскільки вона має потенціал змінити майбутнє нашої країни», — підкреслила Вікторія Соколова, проректор з наукової та міжнародної діяльності Університету імені Альфреда Нобеля.
Навчальна програма освіти миру була розроблена організацією HWPL за підтримки представників освіти з різних країн світу. Уроки миру проводиться з метою виховання молодого покоління як громадян миру, що несуть культуру миру та зміцнюють мир у всьому світі. Здобувачі освіти, які пройшли навчання миру, в майбутньому можуть грати ключову роль у відбудові України після війни.
«Наш досвід проведення таких уроків був надзвичайно позитивним і трансформаційним. Студенти розповідали, як навчилися вирішувати конфлікти в родині чи серед друзів без агресії, що було для нас показником успіху цих уроків. Уроки миру мають велике значення для виховання свідомих, толерантних громадян, здатних будувати мирне суспільство, і це робить їх незамінною частиною сучасної освіти», — розповіла Наталія Куценко, директор Фахового медико-фармацевтичного коледжу Полтавського державного медичного університету.
Ольга Омелько, директор Княгининівського ліцею Волинської обласної ради підкреслила: «Уроки миру викликали живий інтерес у здобувачів освіти, адже під час їх проведення в простій та доступній формі обговорювалися важливі питання, як от гармонія життя, вдячність, повага до старших, важливість збереження спадщини для нащадків, вміння домовлятися та думати. Такі уроки є дуже важливими, бо якщо не навчити дітей миру, то хтось обов'язково навчить протилежному».
Всесвітній Саміт миру HWPL щороку традиційно відбувається в Південній Кореї, починаючи з 2014 року. У першому саміті взяли участь близько 2000 лідерів зі 170 країн і понад 200 000 громадян, що робить його найбільшою міжнародною подією, організованою неурядовою організацією.
Цьогорічний головний захід 10-ї річниці Саміту миру відбувся 18-19 вересня у Південні Кореї, зібравши близько 30 тисяч учасників під темою «Створення всесвітнього співтовариства миру через міжрегіональне співробітництво». Відповідно до ключового слова «регіональне співробітництво» організація HWPL підписала меморандум про партнерство для розвитку мирних ініціатив з міжурядовою організацією «Група 7+» (G7+), до якої входять 20 держав, та Латиноамериканським парламентом (Parlatino), який має 23 держави-члени.
Голова HWPL Лі Ман Хі підкреслив у своєму виступі: «Ми повинні працювати разом, щоб створити мир у всьому світі та залишити його у спадок майбутнім поколінням».
«Небесна культура, мир у всьому світі та відновлення світла» (HWPL) — міжнародна неурядова організація, зареєстрована при ЕКОСОР ООН, штаб-квартира якої знаходиться в Сеулі, Південна Корея. Завдяки 10-річній міжнародній співпраці заради миру HWPL налічує 500 000 членів у 170 країнах та реалізує миротворчі проєкти через меморандуми (МОА, MOU) із 1014 організаціями у 105 країнах.
Ознайомитись з відеозаписом 10-ї річниці Саміту миру HWPL в Україні, яка відбулася 23 вересня можна за посиланням: https://vimeo.com/1012248049