21 листопада – День Гідності та Свободи Заходи до 20-ї річниці Помаранчевої Революції, 11-ї річниці Революції Гідності
21 листопада в Україні відзначається 20-та річниця Помаранчевої Революції, 11-та річниця Революції Гідності. В цей день вшановують тих, хто не тільки своїми справами, а й втраченим життям продемонстрував бажання жити у єдиній, вільній та демократичній державі. Сьогодні, в умовах повномасштабної війни, український народ як ніколи має бути згуртованим, відданим ідеям європейської інтеграції та суверенності своєї держави, ми повинні зберегти незламність духу української нації, адже саме єдність і волелюбність робить нас гідними нащадками наших предків.
Знаменна дата, 21 листопада, сьогодні набуває державно-політичного, національно-патріотичного знакового змісту та важливості. Події Майдану є символом утвердження в Україні ідеалів свободи та демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події-протести в Україні початку XXI століття.
Головним місцем збереження пам’яті про Революцію на граніті, Помаранчеву революцію та Революцію Гідності є Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності. Здобувачам освіти було запропоновано ознайомитися з Програмою заходів, активною дослідницькою, просвітницькою, виставковою та екскурсійною роботою Музею щодо збереження й поширення інформації про українські революції та про людей, які творили й нині творять історію в умовах воєнної агресії росії проти нашої держави за посиланням: www.maidanmuseum.org
Зважаючи на вагоме суспільно-політичне значення Дня Гідності та Свободи весь колектив коледжу ознайомився з інформаційно-методичними матеріалами: «День Гідності та Свободи (21 листопада)», «День Гідності та Свободи. Майдан у запитаннях і відповідях». Враховуючи історичне значення революційних настроїв минулого та героїчного захисту нашої країни сьогодення в коледжі пройшли онлайн-заходи «Подвиг минулого – подвиг сьогодення». Під час заходів здобувачам освіти було рекомендовано:
➢ відвідати або стати учасниками заходів з відзначення Дня Гідності та Свободи у населених пунктах свого проживання;
➢ провести урочисті, пам`ятні заходи на базах педагогічної практики;
➢ ознайомитися з проєктом Українського інституту національної пам’яті: «Майдан: усна історія» за посиланням: www.memory.gov.ua/page/maidan-usnaistoriya;
➢ здійснити віртуальний тур до мультимедійної виставки «Майдан: від незалежності до свободи» за посиланням: www.memory.gov.ua/maidan-museum-tour/;
➢ переглянути документальні фільми: «Шлях до свободи» за посиланням: www.youtube.com/watch.. «Революція Гідності – Майдан» за посиланням: www.youtube.com/playlistlist..
Здобувачі освіти відзначили, що Майдан минулих років і героїзм захисників сучасного періоду - це дуже важкий іспит для України, коли кожен з українців демонструє свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи та незалежності. Під час заходів молодь коледжу віддала належне шанування патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го року, в листопаді 2013 - лютому 2014 та з 22 лютого 2022 року до сьогодення стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.