21 лютого – Міжнародний день рідної мови
У світі існує понад 6 тисяч мов і кожна з них неповторна. Рідна мова – це історія народу, його мудрість і світогляд, інтелектуальний і духовний показник тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови й самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, символ таланту, краси та добробуту народу, що передається з покоління в покоління.
Історiя українського народу має героїчні й трагiчнi, щасливi й сумні сторiнки. На долю України випали великi виклики, серед яких – заборона мати власну iсторiю, культуру, мову. Втрачаючи мову, людина стає мов дерево без коріння, якому нічим живити свою крону. Українській мові у своєму розвитку довелося пройти тернистий шлях, терпіти заборону, вистраждати право на повноцінне існування. Саме сьогодні дуже актуально звучить голос відомого українського поета Василя Симоненка: «Без мови, без святості душі, без думки про завтрашній день немає громадянина».
У межах святкування Міжнародного дня рідної мові викладачка української мови та літератури коледжу запропонувала здобувачам освіти долучилися до виконання завдань, у дистанційному форматі, «Думай і говори рідною мовою правильно» з метою вшанування рідної мови та перевірки своїх знань з української мови, відповідно нового Правопису, за посиланням: forms.gle..
Мова — це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати. Тому в цей день, 21 лютого, справжні шанувальники рідного слова доєдналися до відзначення Дня рідної мови та взяли участь у заході «Мова єднає серця» кафедри української мови Навчально-наукового інституту філології і журналістики ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», на якому ознайомились з репортажем про особливості функціонування української мови в Україні й за кордоном.
Я знаю силу слова —
воно гостріш штика
і швидше навіть кулі,
не тільки літака.
Воно проміння швидше,
в нім — думка й почуття.
Воно іде в народи
для вічного життя.
Коли це слово — зброя,
як день, що не схолов,
коли живуть у ньому
ненависть і любов.
Воно влуча як куля,
ця зброя золота,
коли у нім ненависть
з любові вироста.
Воно над зорі лине,
а в нім живуть як спів
любов до Батьківщини
і лють до ворогів.
О зброє щастя, слово,
я жить з тобою звик!
Ти — квітка у любові,
в ненависті ти — штик.
В. Сосюра

