Кадіївський педагогічний коледж20 лютого - День пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого щорічно відзначається День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні".

Саме в ці дні під час Революції гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. Із 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні.

105 Героям Небесної Сотні посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.17 лютого 2021 року Верховна Рада визнала Революцію гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

Наші викладачі та здобувачі освіти долучились до заходу-реквієм до Дня Пам’яті Героїв Небесної Сотні, який проводив Науково-методичний центр ВФПО спільно бібліотекою ВСП «Рівненський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» 20 лютого об 11.00

https://www.youtube.com/watch?v=s-czts9uxH0

У цей день ми вшановуємо пам'ять загиблих, але також закликаємо до дій – до підтримки українських громадян у їхній боротьбі за свободу, до підтримки реформ, які спрямовані на покращення життя українського народу. День Героїв Небесної Сотні має нагадувати нам про важливість цінностей, за які вони вмерли, і про необхідність продовжувати боротьбу за них.

Згадувати про події лютого 2014 року – це не лише вшанувати пам'ять тих, хто загинув, але й визнати їхню велич і важливість їхньої боротьби. Це – сповідь цінностей, які нам важливі, і запевнення, що ніколи не забудемо тих, хто став символами справедливості та гідності. День Героїв Небесної Сотні – це день пам'яті, гордості та покликання до дій.

https://www.youtube.com/watch?v=_837fs7ABHs

"Український народ вистоїть і відстоїть демократичні цінності зараз. "Вічна пам'ять Небесній сотні. Вічна пам'ять усім, хто віддав життя за вільну Україну".
© ВСП «Кадіївський педагогічний фаховий коледж Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», 2016