Кадіївський педагогічний коледж



До Дня пам`яток історії та культури. Просвітницько-аналітична онлайн-лекція «Художня спадщина України: архітектура»

Україна вмістила на своїй території масу історичних і архітектурних пам`яток. Пам`ятки історії та культури України за своєю суттю є надзвичайно різноманітними, адже держава практично стала колискою Русі й стиком культур східних і західних слов`ян.

18 квітня 2025 року в рамках Днів науки та Дня пам`яток історії та культури викладачкою навчальних дисциплін художньо-естетичного змісту для освітян коледжу було проведено просвітницько-аналітичну онлайн-лекцію «Художня спадщина України: архітектура» з метою опанування та аналізу архітектурних споруд нашої країни, їх форм, переважна більшість із яких — шедеври; навчити критично мислити й адекватно оцінювати культурні явища та процеси, орієнтуючись на високі естетичні ідеали людства; формувати естетичні почуття та національний світогляд; виховувати почуття патріотизму, поваги до історичних пам`яток України, їх охорони та збереження.

Збереження національної пам`яті є одним зі способів боротьби України проти російської агресії. Сьогодні ми стали свідками як агресивна повномасштабна війна руйнує житлові приміщення та архітектурні споруди України. Терористичні дії, повномасштабні війни руйнують, розкрадають культурні та архітектурні багатства нашої держави, прагнучи «визволити» українців від власної історії та культури. Багато поколінь українського народу з захопленим талантом створювали архітектурні шедеври нашої країни в єдиному зв`язку з європейською культурою.

Онлайн-лекція стала одним зі шляхів пізнання Краси та Гармонії архітектурних споруд нашої держави, починаючи зі старовинних замків і храмів до сучасності. Освітяни дізналися, архітектура України зберігає традиції своєї багатовікової спадщини й рухається в напрямі світових пошуків у царині постмодерного зодчества. Пізнаючи імена архітекторів різних часів і їх мистецькі шедеври, освітяни коледжу збагатите свій духовний світ, естетичну культуру. Адже, мистецтво архітектури створює такі естетично виразні форми, в яких втілено широкий спектр почуттів, емоцій, думок, мрій і фантазій митців. Це дає змогу краще розуміти себе й інших, бути толерантним до різних традицій і поглядів у процесі комунікації та взаємодії. Колектив коледжу переконався в актуальності збереження та охорони архітектурних споруд, особливо в умовах військових подій в Україні. Наше завдання не лише перемогти злочинців-агресорів, які руйнують культурну спадщину України, але й зберегти нашу історичну пам`ять для наступних поколінь.






















© ВСП «Кадіївський педагогічний фаховий коледж Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», 2016