Кадіївський педагогічний коледж



Тематична та інформаційно-просвітницька кампанія

З 24 квітня по 09 травня 2025 року в Кадіївському педагогічному фаховому коледжі було організовано проведення кампанії з ознайомлення освітян з тематичними, інформаційними матеріалами та презентацією Українського інституту національної пам’яті за посиланням www.uinp.gov.ua/

Освітяни коледжу ознайомилися з ключовими повідомленнями щодо традиції відзначення в Україні перемоги над нацизмом в європейському дусі – не святкуємо, а вшановуємо. Опанували історичну довідку, дізналися про трагічну долю українського народу часів Другої світової війни, з`ясували наслідки цієї жахливої війни для України. Прямі людські втрати України у Другій світовій становлять понад 8 мільйонів осіб, економічні – 285 мільйонів тогочасних рублів. Українськими землями в роки Другої світової фронт прокотився двічі. Проаналізували російську пропаганду про те, як Москва перетворила перемогу на культ.

Для всіх дуже корисною стала інформація просвітницького ролику «Війна і мир», розміщеного на офіційному сайті фейсбук-сторінці та youtube-каналі Українського інституту національної пам’яті, в якому відтворено об’єктивну, науково вивірену інформацію про Другу світову війну, що сприяє відновленню та збереженню національної пам’яті Українського народу, популяризує історію України та спростовує радянські й російські міфи, пов’язані з подіями вказаного історичного періоду. Освітяни коледжу мали можливість переглянули ролик за посиланням: mega.nz/folder/PNgVBAr..

Проаналізували тематичні матеріали, рекомендовані Українським інститутом національної пам’яті:

● Набір електронних інтерактивних листівок «Україна в роки Другої світової війни (1939–1945)».

● Відеопроєкт «Друга світова: 75 років потому».

● Виставка «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори».

● Брошура «Україна у Другій світовій війні».

● Книга «Війна і міф» (англомовний варіант).

● Настільна гра «УПА – відповідь нескореного народу».

● Відеоісторія «За що боролася УПА?».

● Виставка «Українська Друга світова».

● Виставка «УПА – відповідь нескореного народу».

● «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії. Путівник для вчителя» – збірник навчально-методичних розробок шкільних занять на основі віртуальної виставки та документального фільму.

● Серія плакатів «Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової».

● Видання «Рокада: чотири нариси з історії Другої світової» (авторка – Олена Стяжкіна).

● Інформаційна карусель про Другу світову війну.

● Оцінка демографічних втрат України у період Другої світової війни // Українська Друга світова: Матеріали міжнародної наукової конференції до 70-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

















© ВСП «Кадіївський педагогічний фаховий коледж Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», 2016