9 березня – онлайн-захід «Творчість Тараса Шевченка крізь століття»
Борітеся – поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава.
І воля святая!
Тарас Шевченко
Великий Кобзар – Тарас Григорович Шевченко! «Він був сином мужика і став володарем у царстві духа»,– так писав про нього І. Франко. Не можна виразити словами велич Шевченківського генія, сьогодні його слово надає сили й надихає українців на боротьбу за правду, незалежність і майбутнє нашої України. Спадщина Поета-Пророка – це прагнення до людської свободи, база нашої нації, духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду.
Важким, тернистим був його життєвий шлях. Із 47 років життя лише 12 років на волі. До болю мало! Національний геній і в той же час земна людина, в серці якої жила любов до рідного народу, України. Леся Українка у своїх поетичних рядках наголошувала на вірності поета батьківській землі й поневоленим людям:
Він перший за свою любов
Тяжкі дістав кайдани,
Але до скону їй служив
Без зради, без омани.
Усе знесла й перемогла
Його любові сила,
Того великого вогню
І смерть не погасила.
Тарас Шевченко був сиротою та кріпаком, а став найріднішим усім нам з покоління в покоління. Своїм поетичним словом він показав шлях українському народу до свободи. Жив в імперії сваволі, насильства й наруги, де на всіх язиках все мовчить і сміливо закликав людей порвати кайдани та йти просто, щоб не було за собою й зерна неправди. Мордувався в тюрмі народів, був свідком зречення материнської мови, культури й історії, а протягом всього життя залишався вірним ідеалам волі й братерства, горів очисним вогнем сумління та вражав своїм запитанням, як полум’ям сорому: хто ж ми, чиїх батьків, ким і за що закуті…
З нагоди відзначення 210-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка у ВСП «Кадіївський педагогічний фаховий коледж ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» відбувся онлайн-захід «Творчість Тараса Шевченка крізь століття». З метою вшанування пам’яті видатного художника літературного слова, патріота України, виховання любові до рідної мови, скарбів поетичного та національного образотворчого мистецтва, почуття гордості за свою державу здобувачам освіти було запропоновано долучитися до низки літературно-мистецьких ініціатив: проведення тематично-виховних заходів на базах педагогічної практики з ознайомлення вихованців з літературною та образотворчою спадщиною Тараса Шевченка; просвітницька діяльність – читання творів великого Кобзаря в колі друзів, рідних, дітей; здійснення віртуальних турів до Національного музею Тараса Шевченка (м. Київ) за посиланням http://museumshevchenko.org.ua/ та сайту Тараса Шевченка, посилання https://taras-shevchenko.com.ua
Т.Г. Шевченко безсмертний і його слово стоїть на сторожі правди, любові, честі й свободи України!