Кадіївський педагогічний коледж



6 жовтня - Всеукраїнський урок єдності

6 жовтня о 12:00 вся Україна була долучена до онлайн-трансляції Всеукраїнського уроку єдності, який реалізовується національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики та Суспільним Мовленням за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії.

Викладачка інформатики разом зі здобувачами 1 курсу фахового коледжу також приймали участь в уроці єдності.

Кожен учасник для себе відповів на питання: Що таке єдність? З лютого 2022 року всі переосмислили це слово… Для когось це найбільша сила та найбільша цінність кожного народу. Зі слів школярів єдність - це коли допомагають один одному, єдність – це сила. Для когось це саме така рушійна сила, яка не дає нам скласти руки. Єдність є суперсилою українців і тому ми незламні, ми вірили віримо і будемо вірити, що країна Єдина неподільна і ми переможемо.

Українці за час повномасштабної війни показали неймовірну стількість та єдність, однак єдність стикається із викликами - це ворожа пропаганда, фейки, маніпуляції. Нам усім треба навчитися виявляти їх та запобігати їх поширенню. Сьогодні медіаграмотність - це запорука єдності і про неї, зокрема, про те як виявляти маніпуляції та прокачати своє критичне мислення.

На уроці єдності розібрали поняття Що таке медіаграмотність? Медіаграмотність - це вміння критично мислити аналізувати інформацію виявляти маніпуляції що можуть надходити із медійно-інформаційного простору.

На заході була присутня експертка Олена ТАРАНЕНКО, вона розібрала випадки маніпуляції та привернення уваги в деяких статтях.

У спробах зманіпулювати суспільною думкою немає нічого нового. Історія знає безліч прикладів коли між групами людей штучно сіяли ненависть та ворожнечу, маніпуляції можуть чатувати нас на відстані одного дотику у соцмережах де нас оточують не лише друзі чи родичі але й Боти та тролі. Хто вони такі і як їх розпізнати? Та як не повестися на їхній гачок? Розповідали на даному уроці.

Боти та тролі їх створюють для імітації реальних людей з метою отримання вигоди та впливу на суспільство фейкові акаунти блискавично поширюють дезінформацію. Розпалюють ворожнечу та провокують емоційні дискусії з реальними людьми. Бот - це автоматично запрограмований акаунт який виконує прості завдання наприклад залишає однакові коментарі під дописами на якусь тему поширює однакові тексти в різних групах.

Завдання медіаграмотності це не просто тренд, а необхідність та внесок у стійкість. Дослідження «Детектор Медіа» показало що українці таки стали усвідомленіше споживати інформацію Тобто наш рівень медіаграмотності зріс за останні два роки Також ми почали більше цікавитись саме українським контентом, а значна частина українців повністю відмовилися від медіапродуктів російського виробництва.

Менеджер програмної діяльності національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» Ольга КРАВЧЕНКО запропонувала кілька лайфхаків як розумно споживати інформацію під час війни:

1. Розрізняйте факт і судження;

2. Пам’ятайте про псевдоекспертів;

3. Спостерігайте за своїми емоціями;

4. Шукайте першоджерела;

5. Виходьте зі своїх «інформаційних бульбашок»;

6. Відповідально створюйте та поширюйте контент.


  • Посилання на запис уроку: www.youtube.com/watch?v=G61ApaBOeeY

  • Національний проєкт з медіаграмотності: filter.mkip.gov.ua/

  • Пройди тест – задонать в єдність: filter.mkip.gov.ua/test/

  • "Медіаграмотність: Будьте здібними, будьте усвідомленими, будьте відповідальними."















    © ВСП «Кадіївський педагогічний фаховий коледж Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», 2016