Школа молодих науковців
З 28 жовтня по 2 листопада 2024 року в рамках Школи молодих науковців, організованої Радою молодих учених і здобувачів вищої освіти Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», відбувся насичений і змістовний другий тиждень навчання. Захід проходив у форматі онлайн-зустрічей і зібрав молодих дослідників, аспірантів, викладачів, а також здобувачів освіти ВСП «Кадіївський педагогічний фаховий коледж ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка», які стали активними учасниками школи.
День 1. Відкрили урочисті виступи завідувачки кафедри політології та міжнародних відносин Світлани Вовк та голови Ради молодих учених Ольги Корінської. Перший спікер, Сергій Сидоренко, розкрив тему «Цифровий самозахист: основи інформаційної гігієни для сучасного науковця», обговорюючи важливість захисту особистих даних у світі цифрових загроз.
День 2. Був присвячений питанням наукової діяльності, соціально-гуманітарної активності молодих учених та ролі фемінітивів у сучасному академічному дискурсі. Спікерка Юлія Браїлко розглянула фемінітиви в українському правописі та воєнний контекст їх вживання.
День 3. Пройшов під темою «Роль локальних ЗМІ під час війни», зокрема в документуванні подій та збереженні історичної пам'яті. Анастасія Харіна, досвідчена журналістка локальних видань, поділилася своїм баченням важливості роботи медіа в цей складний час.
День 4. Був присвячений психологічній підтримці молодих науковців. Спеціалісти Центру Життєстійкості БФ «Caritas Poltava» ознайомили учасників з методами емоційної саморегуляції, підтримки мотивації та стресостійкості. Під час практичних занять учасники виконували вправи на саморегуляцію.
День 5. Висвітлив соціально-гуманітарну активність молодих учених в умовах війни. Ольга Корінська поділилася власним досвідом та наголосила на важливості наукової діяльності для розвитку суспільства в складні часи.
Завершення тижня відбулося за темою «Проєктний підхід у науковій і повсякденній діяльності», яку представив Андрій Хорольський. Його виступ став кульмінаційним моментом, де учасники дізналися про ключові етапи проєктного менеджменту, ефективного планування та організації робочих процесів.
Всі зареєстровані учасники, серед яких були також представники ВСП «Кадіївський педагогічний фаховий коледж ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка», отримали сертифікати, що засвідчують їх участь у цьому важливому заході. Програма Школи молодих науковців стала значущою платформою для обміну досвідом, отримання нових знань і натхнення для подальшої наукової діяльності.Щиро дякуємо всім спікерам, учасникам і партнерам за активну участь та внесок у розвиток молодої наукової спільноти!