Культурно-мистецька сторінка. Університету – 103!
26 лютого 2024 року в рамках тижня з нагоди святкування 103-ї річниці від дня заснування Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» для здобувачів освіти нашого педагогічного фахового коледжу куратором академічних груп 4-х курсів було презентовано культурно-мистецьку сторінку з історії Навчально-наукового інституту мистецтв.
Здобувачі освіти дізналися, що у 50-ті роки ХХ століття в Університеті було відкрито спеціальність з підготовки професійних вчителів музики для загальноосвітніх шкіл. В наступному столітті, у 2000 році, було створено Інститут культури та мистецтв.
Сторінки життя інституту завжди були насичені бурхливими подіями, видатними постатями, компетентними педагогами, науковими діячами, талановитими аспірантами та студентами, значимість здобутків яких надихає нинішнє та наступне покоління на високі досягнення.
Одна із знаменних минулих культурно-мистецьких сторінок Навчально-наукового інституту мистецтв – це створення на початку ХХІ століття на її базі Оперної студії, яка, до військових подій на сході України, була невід’ємною частиною музично-театральної культури Луганщини.
Першою постановкою Оперної студії в 2002 році стала українська національна опера С.С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм». У 2005 році колектив студії здійснив постановку опери П.І. Чайковського «Євгеній Онєгін» у творчій співдружності з Луганським обласним російським драматичним театром і Луганською обласною філармонією. 2008-й рік приніс Оперної студії нові творчі перемоги. Відбулася постановка шедевра Шарля Гуно «Фауст», безсмертної трагедії великого німецького письменника Й.-В. Гете.
Продовжуючи роботу в напрямку вивчення зарубіжної оперної класики, у 2009 році учасниками Оперної студії здійснено постановку, на мові оригіналу, опери «Паяци» італійського композитора Р. Леонкавалло.
Творча діяльність Оперної студії відзначилась постановкою ще одного шедевра італійського оперного веризму – «Сільська честь» П. Масканьї, також виконаної на мові оригіналу.
І сьогодні освітня, культурно-мистецька діяльність Навчально-наукового інституту мистецтв Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» – це осередок творчості та натхнення, на базі якого творчо працюють професіонали за такими напрямами та спеціальностями:
• Музичне мистецтво;
• Середня освіта (Музичне мистецтво);
• Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація. Декоративно-прикладне мистецтво. Образотворче мистецтво;
• Графічний дизайн;
• Хореографія;
• Аудіовізуальне мистецтво та виробництво.
Колектив ВСП «Кадіївський педагогічний фаховий коледж Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» щиро вітає професорсько-викладацький склад, співробітників, здобувачів освіти, випускників Навчально-наукового інституту мистецтв Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» і весь колектив нашого базового Університету з 103-ю річницею від дня заснування! Бажаємо кожному учаснику освітнього процесу міцного здоров`я, мирного неба, родинного благополуччя, добра, оптимізму та впевненості у щасливе майбутнє Університету, українського народу, нашої держави!